19 Mart 2014 Çarşamba

kloş ne hoş :)

işte benim kloşummm :))

yüzeyi süetimsi tok bir kumaştan diktim bu eteğimi..beli lastikli (görür görmez vuruldum ben bu çiçekli lastiğe hemen kaptım ve onun aşkına dikiş masasına oturdum :)

bel lastiğimin durmasını istediğim kısımdan ölçümü aldım ve kestim.ikiye katladığım kumaşımın kaymaması için  çeşitli yerlerden iğneledim. köşe kısmına lastiği yukardaki şekilde oval yerleştirdim ve çizdim.
bel çizgisinden başlayarak etek ucuna  (eteğin uzunluğunu ne kadar istiyorsanız) kaydıra kaydıra ölçüp noktalar koydum.bu noktaları oval bir şekilde çizerek tamamladım ve kestim.ortaya aşağıdaki resimde olduğu gibi bir şekil çıktı.tek tarafı açık olduğu için orayı dikerek birleştirdim.


bir dahaki sefere ölçmeyle uğraşmamak için bu şeklin kalıbını çıkarmak  istedim ama hemen eteğimi bitirmek istediğim için gidip kağııt kalem aramaktansa muziplik yapıp kalıbı masaya çizdim eteği diktikten sonra bir çöp poşeti gerip kalıbımı çıkarırım ki ben :) :) 

lastiğin desenli tarafıyla kumaşın ön tarafını birbirine gelecek şekilde iğneleyip (şekil a-şağıda olduğu gibi)
bel çizgimin üzerinden dikiş geçtim.
etek ucuna ise kullanmadığım  başka bir eteğin üzerindeki dantel şeritleri söküp diktim :)

ve dikişsiz mi dikişsiz muhteşem bir etek baskısıyla tamamladım eteğimi.çift taraflı tela kullanarak tertemiz bir görüntü elde ettim çok da sevdim hemen de giydim :) :)  


 tütü lü mütülü oldum sanki aman neyse bebişlerin mi olacak hep o tütüler :( :) kıskanıyodum zaten onları :)
 
 sağlıcakla kalın arkadaşlar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder